Usługi i zabiegi

LASER – punktowy zabieg biostymulacyjny, sprzyjający regeneracji organizmu na poziomie komórkowym, dzięki odpowiednio ustawionej wiązce i dawce docierający do najtrudniej dostępnych miejsc w ciele pacjenta. Dzięki odpowiednio dobranemu spektrum światła, znajduje zastosowanie w większości jednostek chorobowych i odpowiednio cieszy się dużą skutecznością w działaniu przeciwbólowym i regenerującym.

ULTRADŹWIĘKI / FONOFOREZA – zabieg miorelaksacyjny. Beziniekcyjne podawanie substancji leczniczych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych w formie żelu lub wykonanego na zlecenie lekarskie środka sprzęgającego. Największe zastosowanie znajduje w leczeniu zmian zwyrodnieniowo - wytwórczych wewnątrz stawowych o charakterze miękkim jak i twardym. Przezskórne wprowadzenie leku sprzyja leczeniu i łagodzeniu objawów przewlekłych stanów zapalnych. Ponadto fala ultradźwiękowa działa jak masaż na poziomie komórkowym.

TENS – przez skórna elektrostymulacja nerwowo – mięśniowa, wykazuje działanie przeciwbólowe, stymulujące układ nerwowo – mięśniowy, sprzyja odbudowie i regeneracji nerwowo – mięśniowej po urazach, zwiększa ruchomość stawów, poprawiając ukrwienie zapobiega powstawaniu zmian zwyrodnieniowych z nieczynności jak i z przeciążenia.

JONOFOREZA – beziniekcyjne podanie leku / kosmetyku przy pomocy prądu galwanicznego stanowi alternatywę zastrzyków.

ELEKTROFONOFOREZA – zabieg polegający na głębokim, beziniekcyjnym podaniu substancji czynnej dotkankowo, stosowany głównie u sportowców i osób u których krótki czas powrotu do zdrowia jest najistotniejszy.

Prądy interferencyjne – powodują poprawę trofiki tkanek, pobudzają włókna nerwowe układu motorycznego, wykazują silne działanie przeciwbólowe. Zastosowanie znajduje w eliminacji zakłóceń zarówno narządu ruchu jak i okolic jamy brzusznej, miednicy mniejszej, wykorzystywany przy zaburzeniach motoryki jelit oraz w zaparciach.

MAGNETOSTYMULACJA – zabieg na poziomie komórkowym. Dotlenie komórek organizmu pacjenta, wpływa na przyspieszenie procesów gojenia, regeneruje, sprzyja resorpcji obrzęków, wchłanianiu jonów wapnia i regeneracji otoczki mielinowej przez co wpływa na przyspieszenie procesów gojenia układu nerwowego a nawet zmniejsza drżączkę parkinsonowską. Wykorzystywane w leczeniu stanów napięcia lękowego, nerwic, wzmożonego napięcia mięśniowego, złamań, jednocześnie pomocna w regeneracji organizmów długotrwale narażonych na stres i o obniżonym poziomie odporności organicznej.

PRĄDY DIADYNAMICZNE – dzięki możliwościom modyfikacji aplikacji znajdują zastosowanie w wielu potrzebach organicznych opartych o stymulację bioelektryczną. Szerokie spektrum terapeutyczne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz o działaniach odżywczych i biostymulacyjnych.

ELEKTROSTYMULACJA MIĘŚNIOWA(EMS) – nowoczesne metody wykorzystujące EMS prądy pozwalają sterować procesem przyrostu / redukcji / rekonstrukcji masy mięśniowej i rozpadu tkanki tłuszczowej. Zabieg lub metoda polegająca na bioelektrycznym pobudzaniu grup mięśniowych. W zależności od sposobu aplikacji może działać w MEDYCYNIE I KOSMETOLOGII pobudza przyrost masy mięśniowej (SPORTS TRENING), modeluje sylwetkę, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, przyspiesza redukcję cellulitu oraz redukcję zmarszczek.

Masaż kobiet w ciąży – pozwala na zmniejszanie obrzęków, napięć mięśniowych, sprzyja łagodzeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn dolnych. Masaż poprawia krążenie krwi i limfy oraz stanowi znakomitą profilaktykę rozstępów. Poprawia elastyczność skóry i tkanki podskórnej. Masaż wykonujemy u kobiet od 3 m-ca ciąży, po wykluczeniu przeciwwskazań przez lekarza prowadzącego ciążę.

Pielęgnacja twarzy i ciała – zakres naszych działań obejmuje masaże przy użyciu specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Rytuały pielęgnacyjne, ujędrniające, regenerujące i dotleniające skórę twarzy, szyi i dekoltu, również z wykorzystaniem zabiegu mikrodermabrazji diamentowej oraz peelingu kawitacyjnego.

KinesiologyTaping – plastrowanie dynamiczne, czyli terapia, która działa 24h i współpracuje z ciałem pacjenta. Zastosowanie znajduje w wielu jednostkach chorobowych a nawet w terapii blizn czy obrzęków. Stosowane plastry są wyrobem medycznym, nie zawierają substancji farmakologicznych a ich działanie uzależnione jest od sposobu aplikacji, która utrzymuje się na ciele pacjenta do kilkunastu dni.

UNIPOLARNY PRĄD FALUJĄCY – nowoczesne rozwiązanie w elektroterapii. Poprzez nakładanie się na siebie kilku modulacji, prąd działa również na tkanki położone głębiej. Zabieg wpływa na pobudzenie mięśniówki naczyń krwionośnych - usprawnia krążenie obwodowe, przyspiesza zdrowienie ran, dużym atutem zabiegu jest możliwość równoczesnego beziniekcyjnego podawania leku w trakcie przepływu prądu.Zastosowanie znajduje w terapii obrzęków, krwiaków, zaburzeniach krążenia, w ostrym oraz przewlekłym bólu.

PRĄDY KOTZ’A – służą do stymulacji mięśni, zwiększają ich siłę oraz masę u sportowców oraz w zanikach mięśniowych.

SOLLUX – Lux znaczy jasność, światłość, dzięki wykorzystaniu światła czerwonego i jego wpływowi przegrzewczemu promieniowanie owo można wykorzystać w leczeniu wielu problemów dermatomowych takich jak: trądzik, łysienie plackowate, opryszczka, znajduje również zastosowanie w wielu terapiach usprawniających funkcjonowanie stawów.

REDUKCJA I KOMPLEKSOWE LECZENIE OBRZĘKÓW – dzięki wielopłaszczyznowości stosowanych równolegle metod rehabilitacyjnych przeciwobrzękowych, stwarzamy lepsze warunki dla utrzymania ciała w równowadze statyczno – mechanicznej, co zmniejsza ryzyko występowania obrzęków i jest podstawą ich leczenia. Po ustaleniu przyczyny, redukcja obrzęku daje możliwość cieszenia się trwałymi efektami terapii, a w momencie podjęcia cyklicznej pracy z przyczyną, trwałego utrzymania efektów co wydawało się niedawno bardzo trudne.

PROFILAKTYKA OBRZĘKÓW / ŻYLAKÓW – Indywidualny popomiarowy dobór przeciwobrzękowych wyrobów pończoszniczych – rajstopy, pończochy, podkolanówki.

Body Ball Balance - treningi z piłką rehabilitacyjną. Zajęcia nie obciążają stawów, poprawiają koordynację oraz równowagę. Pozytywnie wpływają na układ nerwowy, uelastyczniają ciało. Zapobiegają bólom kręgosłupa, relaksują, odprężają. Balansowanie na piłce pozwala na wzmocnienie mięśni.

SZKOŁA POSTAW - dla młodzieży, dzieci i dorosłych Zajęcia dla osób w różnych przedziałach wiekowych od 6-go roku życia, ukierunkowane na stopniowe, systematyczne i dzięki naszej edukacji świadome oraz całościowe odzyskiwanie równowagi ustrojowej , biomechanicznej przez co łatwiej o biochemiczną, która jest najbardziej czytelnym parametrem zdrowia. System ruchów ukierunkowanych na leczenie wad postawy typu skoliotycznego, korektę płaskostopia, rozwojowej szpotawości i koślawości najefektywniejszy w przedziale wiekowym 12-21lat gdzie jesteśmy w stanie wyrobić i rozwijać nasze prawidłowe nawyki ruchowe. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w grupach 3-5osobowych dla jak najefektywniejszego przekazu edukacyjnego. Grupy tworzone są indywidualnie wg. potrzeb ćwiczącej grupy i dla łatwiejszego osiągnięcia celu treningowego. Zajęcia prowadzone są w oparciu o najnowsze i najskuteczniejsze rehabilitacyjne metody specjalne z użyciem specjalistycznego sprzętu. 8 lub 12 tygodniowy system treningowo - edukacyjny.

KALCEOTYKA – podejście odpodstawne i odfundamentalne. ŻYJ NA ZDROWYM FUNDAMENCIE , TERAZ BĘDZIESZ... i lepiej Ci będzie.
Jest to metoda polegająca na metrycznej analizie odpodstawnej stóp jako fundamentu ciała ludzkiego i ich refleksologicznym zależnościom.Ma ogromne znaczenie dla zdrowego i sterowanego rozwoju, zdecydowanie i wyraźnie widoczny wpływ na prawidłową postawę ciała. W oparciu o zdrowy fundament nasze ciała mają większą łatwość prawidłowego bo zdrowego rozwoju psychomotorycznego , a co za tym idzie ROŚNIEMY ZDROWIEJ. Największe efekty daje sumienna/systematyczna profilaktyka. Zaopatrzenie obuwia – indywidualne popomiarowe wykonanie wkładek, korekcja stóp( w ofercie również popularne wkładki żelowe i silikonowe).

Zajęcia indywidualne - zajęcia o przebiegu indywidualnym pozwalają na dostosowanie intensywności ćwiczeń do możliwości ćwiczącego. System Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej poprzez naukę prawidłowych wzorców ruchowych pozwala na wyrównywanie napięć mięśniowych OD STÓP AŻ PO POTYLICE. Prawidłowe zawiadywanie własnym systemem mięśniowym (BY NIE ZAPAŚĆ SIĘ W SOBIE), dzięki umiejętnościom zdobytym na treningach pozwala na wyeliminowanie nawyku niepoprawnego poruszania się, korekcję wad postawy, odciążenie krążków międzykręgowych, korekcję płaskostopia, poprawę ogólnej kondycji oraz równowagi. Metoda służy wydobyciu ukrytych lub też WYDOBYWANIU NIEWYDOBYTYCH w ciele możliwości motorycznych, których współczesny człowiek nie był zmuszony wykształcić z powodu coraz bardziej osiadłego charakteru życia i pracy, a które bezdyskusyjnie pomagają w lepszym funkcjonowaniu układu naczyniowego. Pobudzając przepływ oraz wywołując lepsze odżywienie komórkowe ćwiczenia zapobiegają wewnątrzorganicznym procesom biodegradacji opartym o proces utleniania (oksydacji komórkowej).

Terapia szczękowa z elementami cranio-sacralnymi - Metoda polegająca na terapi i profilaktyce jamy ustnej oraz aparatu zgryzu, uwzględniająca korelację między uzębieniem a aparatem ruchu ciała, pozwalająca na szybkie i trwałe ogólnoustrojowe przywrócenie równowagi i jako jedyna umożliwia precyzyjną pracę medyczną i terapeutyczną na kościach i jamach czaszki. Sprzyja leczeniu i zmniejszaniu okołoszczękowych stanów zapalnych , pomaga prowadzić korekcje wad zgryzu wyraźnie skracając czas noszenia aparatu , leczy bruksizm- nocne zgrzytanie i chrapanie, uzupełnia procesy regeneracji ogólnoustrojowej gdyż głowa najlepiej regeneruje się w nocy.
Patrząc informatycznie jeśli masz zawalonego twardziela , że system siada , i brak mocy na działania może problem tkwi właśnie tu ... problemy około szczękowe mogą być tu niezłym Trojanem a tak blisko systemu operacyjnego wpływać destruktywnie na pracę całego komputera a nawet spadki mocy .

...NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI