Elektrostymulacja


Elektrostymulacja

– znajduje zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i kosmetyce dużą popularnością dzięki widocznym efektom. Elektrostymulacja jest zabiegiem stosowanym w celu zapobiegania atrofii mięśniowej, pobudzaniu układu nerwowo – mięśniowego w procesie reedukacji i pobudzaniu utraconych funkcji mięśniowych. U sportowców pozwala na wzmocnienie oraz rozbudowę tkanki mięśniowej, a także wzrost siły mięśni i ich wytrzymałości. Podczas zabiegu mięśnie napinane są izometrycznie, co korzystnie wpływa na wzrost ich siły. Pod wpływem stymulacji tkanka mięśniowa staje się bardziej elastyczna, wytrzymała, a także odporna na urazy oraz działanie przeciążeń wynikających z wadliwego eksploatowania ciała podczas intensywnych treningów czy pracy.

Jest doskonałym uzupełnieniem treningów indywidualnych oraz terapii manualnych prowadzonych w naszym ośrodku. Dzięki zastosowaniu elektrostymulacji w kosmetyce mamy możliwość wymodelowania oraz wysmuklenia sylwetki. W trakcie zabiegu ciało poddawane jest kompresji, dzięki której z organizmu usuwany jest nadmiar wody, pobudzane krążenie oraz metabolizm. Elektrostymulacja korzystnie wpływa na wygląd oraz sprężystość skóry, a także sprzyja redukcji cellulitu oraz zmarszczek. Elektrostymulację można stosować na całe ciało jednocześnie lub na wybrane okolice. W zależności od indywidualnych potrzeb w naszym ośrodku oferujemy Państwu elektrostymulację częściową lub całościową.

TENS elektrostymulacja


(przezskórna elektryczna stymulacja nerwowo - mięśniowa)
Celem terapii jest złagodzenie bólu, zmniejszenie nadmiernego napięcia tkankowego oraz wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Prąd płynący przez elektrody ułożone na ciele pacjenta wykazuje działanie odzwierciedlające założenia i cel terapii. Terapeuta po dokładnej analizie dobiera odpowiednie parametry prądu, a co najważniejsze określa konfigurację ułożenia elektrod odpowiednią dla danego pacjenta.

Dzięki temu prąd znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii wykazując takie działania jak:
  • zmniejszanie bólu oraz nadmiernego napięcia tkankowego,
  • wzmacnianie gorsetu mięśniowego,
  • drenaż,
  • pobudzanie krążenia,
  • stymulacje nerwów.
TENS należy do rodzaju prądu, który u większości osób odbierany jest, jako zabieg przyjemny w odczuciach, bardzo dobrze tolerowany przez organizm oraz przynoszący szybkie, pozytywne i trwałe efekty terapii. Świetnie działa uzupełniająco i podtrzymująco u pacjentów korzystających z terapii manualnej, masażu, treningów indywidualnych lub grupowych oraz innych zabiegów fizykoterapeutycznych. Znajduje zastosowanie w terapii pourazowej, w stanach przeciążeniowych stawów, bólach kręgosłupa, zmianach zwyrodnieniowych, rewelacyjnie wspomaga rewitalizację stawów u osób aktywnych i miłośników sportów obciążających stawy. Bezpieczny element profilaktyki zdrowotnej dla iększości grup wiekowych oraz zawodowych.